ENERJİ

DAĞITIM

IC İÇTAŞ Enerji Yatırım, Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş.’yi (TREDAŞ) 2011 yılı sonu itibarıyla bünyesine özelleştirme kapsamında devralarak, elektrik enerjisi değer zincirinin tüm halkalarını kapsayan yapısının temellerini atmıştır.

1995 yılında kurulan TREDAŞ, 12 Temmuz 2006’da TEDAŞ ile işletme hakkı devri sözleşmesi imzalamış ve diğer dağıtım şirketleri ile birlikte özelleştirme sürecine dahil olmuştur. TREDAŞ, 2036 yılına kadar Trakya Bölgesi’nde dağıtım lisansına sahiptir.

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli illeri ile toplam 26 ilçede, 57 kasabada, 678 köyde faaliyet gösteren ve yaklaşık 1,1 milyon abonesi olan TREDAŞ, bölgesinde 1,8 milyona yakın vatandaşa hizmet vermektedir.

Dağıtılan elektrik enerjisi olarak Türkiye’nin en hızlı büyüyen bölgelerinden birisi olan Trakya Elektrik Dağıtım Bölgesi, 22 bin kilometreyi aşkın enerji nakil/dağıtım hattı uzunluğuna sahiptir. 2018 yılında 6.9 milyar kWh enerji dağıtımı gerçekleştiren TREDAŞ, bir Genel Müdürlük, dört İşletme Müdürlüğü ve bu müdürlüklere bağlı Baş Mühendislik ve Şefliklerden oluşmaktadır. Bu işletme müdürlüklerinden üçü il merkezlerinde (Tekirdağ, Edirne, Kırklareli), biri ise ilçe merkezinde bulunmaktadır (Çorlu).

 Tredaş İnternet Sitesi İçin Tıklayınız